Przejdź do treści

Jak dbać o dziąsła? Poznaj nasz poradnik!

Artykuł partnera

Wiedza na temat dziąseł jest niezwykle istotna dla zachowania zdrowia, dlatego wyjaśniamy, jak możesz zminimalizować ryzyko problemów. Wyjaśnimy, jak rozpoznać zdrowe dziąsła? Co robić, gdy ich stan budzi nasz niepokój? W jaki sposób wyeliminować ryzyko ich krwawienia lub zapalenia? Przeczytaj – te porady na pewno przydadzą Ci się w życiu codziennym!Z

Zdrowe dziąsła – czyli właściwie jakie?

Zdrowe dziąsła charakteryzują się jasnoróżowym kolorem, są twarde, spoiste, błyszczące i gładkie, pozbawione jakichkolwiek zgrubień. Aby utrzymać je w takiej formie istotne są trzy czynniki. Pierwszy – to odpowiednia higiena jamy ustnej. Drugi – codzienna dieta bogata w witaminy (zwłaszcza C i A) oraz minerały. Trzeci – regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

A dlaczego warto o nie dbać? Ponieważ dziąsła to miękkie tkanki pokrywające kości szczęki i otaczające podstawę zębów. Pełnią one główną rolę w podtrzymywaniu zębów we właściwej pozycji oraz ochronie leżącej pod nimi kości. Stanowią również barierę przeciwko bakteriom. Zdrowe dziąsła to nie tylko utrzymanie zębów we właściwym stanie, ale również dobre samopoczucie.

Gdy nie przestrzegamy higieny lub mamy ubogą we wspomniane witaminy dietę, pojawiają się problemy takie jak, krwawienie dziąseł lub zapalenie dziąseł (piszemy o tym tutaj: https://www.sunstargum.com/pl-pl/zdrowie-jamy-ustnej/zapalenie-dziasel-wszystko-co-musisz-wiedziec.html).

Ale uwaga – czasem problemy z dziąsłami mogą mieć przyczyny naturalne. Często występuje zapalenie dziąseł w ciąży, co jest spowodowane zmianami hormonalnymi w tym okresie życia.

Niezależnie od tego, jakie są przyczyny problemów z dziąsłami, gdy zaczynają doskwierać, należy udać się do stomatologa w celu ustalenia sposobu kuracji.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Oczywiście takie problemy, jak wspomniane krwawienie dziąseł, nie zdarzają się zawsze. Aby wyeliminować ryzyko ich wystąpienia istotna jest przede wszystkim właściwa higiena jamy ustnej. Zaś aby była on właściwa, należy korzystać wyłącznie z produktów wysokiej jakości. Takie właśnie ma dla swoich Klientek i Klientów wyspecjalizowana marka GUM. Co istotne – wiele z nich można stosować gdy już ma się zapalenie dziąseł, dzięki czemu można wspomóc kurację, a także zapobiegać rozwojowi stanu zapalnego.

W ofercie marki GUM znajdują się nie tylko pasty do zębów oraz szczoteczki, ale również inne produkty pozwalające zachować zdrowe dziąsła – płyny do płukania jamy ustnej, skutecznie eliminujące bakterie, spraye i żele, nici dentystyczne i inne. Jeśli chcesz zapewnić sobie optymalną higienę jamy ustnej, warto się nimi zainteresować.

Dlatego już dzisiaj zapoznaj się z ofertą marki GUM i wybierz najlepsze rozwiązania dla siebie!

Call Now Button