Przejdź do treści
krwawienie dziąseł

Krwawienie dziąseł – co je powoduje i jak się je leczy?

Krwawienie dziąseł to częsty problem. Zwykle problem ujawnia się podczas szczotkowania. Dziąsła są zaczerwienione, opuchnięte i bolą. Jakie są tego przyczyny przyczyny?(...)
nadwrażliwość zębów leczenie

Nadwrażliwość zębów – co ją powoduje i jak się jej pozbyć?

Co powoduje nadwrażliwość zębów przy spożywaniu zimnych, ciepłych lub kwaśnych pokarmów? Z czego wynika ból, na który skarży się wielu pacjentów? Jak można poradzić sobie z problemem nadwrażliwości?(...)
halitoza film przyczyny objawy

Halitoza – jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust?

Halitoza związana z nieprzyjemnym zapachem z ust to problem wielu osób. Jakie są jej przyczyny?(...)
usuwanie zębów w ciąży

Usuwanie zębów w ciąży

Co zrobić, jeśli w trakcie ciąży okazuje się, że konieczne jest usunięcie zęba? Poddać się temu zabiegowi czy cierpieć z bólem? Czy usuwanie zębów w ciąży jest bezpieczne dla dziecka?(...)
leczenie kanałowe w ciąży

Leczenie kanałowe w ciąży. Czy jest bezpieczne?

Kobiety, które boli ząb zastanawiają się często czy leczenie kanałowe w ciąży jest bezpieczne dla ich dziecka i dla nich samych(...)
zapalenie przyzebia film

Zapalenie przyzębia

Paradontoza to jedno z najczęstszych schorzeń jamy ustnej. Jej objawami są krwawienie dziąseł oraz rozchwianie zębów.  W Polsce, wśród osób w wieku od 35 do 44 lat, ponad 88% badanych cierpi na zapalenie przyzębia o różnej intensywności. Jak się(...)
ból zęba w ciąży co robić

Ból zęba w ciąży. Co robić?

Wiele pacjentek zastanawia się, czy wizyta u dentysty w okresie ciąży jest bezpieczna. Najbezpieczniejszym okresem na zabiegi stomatologiczne jest II trymestr ciąży, czyli czas między 4 a 6 miesiącem. Jeśli jednak ból zęba pojawi się w I lub III(...)
afty nawracające objawy i leczenie

Jakich przyborów do higieny jamy ustnej użyć, aby skutecznie wyczyścić zęby?

Jakie przybory do higieny jamy ustnej pozwalają dokładnie wyczyścić zęby? Codzienna higiena domowa jamy ustnej to najważniejszy element naszych działań, jeśli chcemy mieć zdrowe zęby. Ważna jest dokładność, częstotliwość i regularność. A także(...)
afty nawracające objawy i leczenie

Jak powstają afty? Czy to grzyby lub bakterie?

Co powoduje afty? Czy afty nawracające można wyleczyć? Afty nawracające to dość uciążliwa przypadłość. Bolesne plamy na dziąsłach, wargach lub języku utrudniają jedzenie i picie, dosłownie nie dają o sobie zapomnieć cały dzień. Czy można sobie z nimi(...)
jak powstaje próchnica

Skąd się biorą dziury w zębach?

Jak powstaje próchnica? Skąd się biorą dziury w zębach? Jak powstaje próchnica? Kiedy najłatwiej się rozwija? Próchnica to choroba bakteryjna zębów. Prowadzi do odwapnienia, rozmiękczenia, a następnie rozpadu tkanek zębów. Bakterie i ich produkty(...)
Call Now Button