Przejdź do treści

Webinary, szkolenia dla higienistek… Jak poszerzać swoją wiedzę z zakresu stomatologii?

W stomatologii, jak w każdej branży, najważniejsze to posługiwać się odpowiednimi narzędziami do pracy. Dotyczy to przyrządów fizycznych, ale tak samo istotne są umiejętności. Ciągły rozwój pozwala bowiem być na bieżąco z najnowszymi metodami i rozwiązaniami technicznymi, a także poszerza nasze możliwości. Prezentujemy więc poniżej wybrane szkolenia i webinary z zakresu stomatologii dla higienistek.

Artykuł zewnętrzny

Kim jest higienistka stomatologiczna?

Słowo higienistka nierozłącznie kojarzy się z osobą, do której przychodzą uczniowie szkół po doznanym niegroźnym urazie. Warto jednak wiedzieć, że higienistka stomatologiczna odpowiedzialna jest dziś za nieco więcej, a pracuje nie w szkole, ale w gabinecie. Higienistkę stomatologiczną można również określić, jako osobę propagującą dobre nawyki, jeśli chodzi o codzienną higienę jamy ustnej. Zajmuje się ona również zabiegami, takimi jak usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, a również niektórymi zabiegami estetycznymi, np. wybielaniem zębów.

Szkolenia z instruktażu dla higienistek

Jednym z ważniejszych elementów pracy higienistki stomatologicznej, jest propagowanie i instruktaż poprawnej higieny jamy ustnej. Teoretyczno-praktyczne szkolenia dla higienistek (np. od natalia-szelag.pl) z zakresu instruktażu mogą pomóc w lepszym przekazywaniu podstawowych informacji pacjentom w każdym wieku. Zwrócenie uwagi na różnorodność pacjentów jest szczególnie istotne, ponieważ każda ich grupa ma nieco inne potrzeby, do których należy podchodzić indywidualnie.

Szkolenie dla higienistek z instruktażu może okazać się przydatne nie tylko, jeśli chodzi o samą profilaktykę. Jest to również dobry sposób na poznanie najnowszych aspektów edukacyjnych. Umiejętność ciekawego i angażującego przekazywania informacji może sprawić, że nowi, szczególnie mali pacjenci, z czasem zaczną podchodzić do higieny jamy ustnej z większym entuzjazmem. Tego rodzaju kurs oferuje m.in. Pracownia Higieny Natalia Szeląg.

Szkolenia ze stomatologii estetycznej

Jednym z popularnych zabiegów, które może przeprowadzać higienistka, jest wybielanie zębów. Osoby podchodzące jak najbardziej ambitnie do swojego zawodu, mogą więc skorzystać na szkoleniach stomatologicznych, w całości poświęconych tej procedurze. Warto bowiem wiedzieć, że profesjonalne wybielanie to proces bardziej skomplikowany, niż użycie najnowszej pasty, którą poleca 9/10 dentystów. Szkolenie kierunkowe pozwala tu więc nabrać nie tylko uprawnień, ale przede wszystkim biegłości w bezpiecznym wykonywaniu zabiegu. Tego rodzaju szkolenia znaleźć można np. w ofercie Smile Academy.

Webinary stomatologiczne

Interesującym rozwiązaniem dla higienistek stomatologicznych, ale nie tylko, są również webinary, dostępne m.in. na stronie internetowej Akademii Sensodyne. Są to ogólnodostępne materiały wideo i szkolenia online, które stanowią nie tylko źródło pożytecznych informacji dla osób z branży, ale pełnią również rolę informacyjną dla wszystkich, zainteresowanych zdrowym uśmiechem. W prezentacjach poruszane są między innymi tematy wybielania, nadwrażliwości, protez czy chorób przyzębia.

Zastanawiając się więc, jak poszerzać swoją wiedzę z zakresu stomatologii, warto skorzystać z oferty, dostępnej w sieci i nie tylko. Jednymi z bardziej przydatnych kursów, jest na przykład program poświęcony instruktażowi pacjentów dla higienistek stomatologicznych, szkolenie z wybielania zębów oraz webinary stomatologiczne.

Call Now Button