Przejdź do treści

Czym charakteryzują się profesjonalne narzędzia medyczne?

Artykuł zewnętrzny

Niektóre narzędzia medyczne na oko nie różnią się od swoich odpowiedników używanych w domu, biurze, zakładzie fryzjerskim lub kosmetycznym.

Jednak jeżeli przyjrzymy się cenom są one często kilka razy droższe. Spowodowane jest to przez kilka czynników. Pierwszy to materiał z którego wykonuje się profesjonalne narzędzia medyczna. Jest to tak zwana stal chirurgiczna, przypominająca popularną stal nierdzewną. Różnica polega na składzie stopu. Jednym ze składników stali chirurgicznej jest molibden. Ma on zasadniczy wpływ na twardość materiału. Dzięki temu narzędzia chirurgiczne dłużej zachowują ostrość, nie odkształcają się i sa wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Trzeba również wziąć pod uwagę, że muszą wytrzymać wielokrotną sterylizację, a także nie mogą powodować reakcji alergicznych. Są proste w dezynfekcji i nie emitują żadnych szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych. Ten niezwykle odporny materiał oprócz medycyny wykorzystywane jest często do produkcji nowoczesnej, designerskiej biżuterii.

Kto jest producentem profesjonalnych narzędzi chirurgicznych?

Chirstom.pl to polska firma, któa zaistniała na rynku w 2011 roku. Jest producentem, a zarazem dystrybutorem narzędzie stosowanych w różnych gałęziach medycyny. Oprócz produkcji i sprzedaży chirstom.pl wyspecjalizował się także w regeneracji używanych narzędzi chirurgicznych, które takim procesie nie różnią się możliwościami i jakością od nowych. Wyroby chirstom.pl spełniają niezbędne normy Unii Europejskiej oraz polską normę 93/42/EEC. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii ze sterowaną numerycznie obróbką metali na czele profesjonalne narzędzi chirurgiczne wyróżniają się najwyższą trwałością, a także gwarantują bezpieczeństwo dla lekarza i pacjenta.

Jakie są rodzaje narzędzi stosowanych w medycynie?

Profesjonalne narzędzia medyczne wykorzystywane są w różnych gałęziach medycyny – między innymi w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii, ginekologii i urologii, ortopedii, okulistyce i stomatologii. Do najczęściej stosowanych należą skalpele – jednoczęściowe i z ostrzem wymiennym, piły i retraktory używane w ortopedii i przy amputacjach, nożyczki do opatrunków i do usuwania tkanek, łyżeczki kostne do wyskrobywania tkanki, igłotrzymacze zwane również imadłami, dłuta, osteotomy i haki. Producenci narzędzi chirurgicznych często oferują również zestawy przyrządów dla gabinetów kosmetycznych, a nawet najwyższej jakości nożyczki fryzjerskie.

Call Now Button