Przejdź do treści

Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem?

YouTube player

Zapraszamy na leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie Twój Dentysta, Grójec, ul. Zdrojowa 13A/2A. W powyższym filmie, lekarz dentysta Agnieszka Tryzna-Chełstowska odpowiada, dlaczego warto wybrać leczenie z użyciem mikroskopu stomatologicznego.

Wiele zębów ma kanały zakrzywione, rozdwojone lub rozgałęzione na końcu (tworzące delty korzeniowe). W takim przypadku leczenie kanałowe pod mikroskopem to praktycznie jedyny sposób, aby dokładnie wyczyścić i wypełnić kanały.

Kanały w korzeniach zębów to bardzo skomplikowana struktura, do której dentysta musi mieć jak najlepszy wgląd, aby wykonać swoją pracę. Leczenie mikroskopowe znacznie zwiększa szanse na to, że zęby leczone kanałowo uda się zachować na bardzo długo. A przedłużenie życia nawet bardzo zniszczonego, naturalnego zęba jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż wstawianie implantu.

Mikroskop zabiegowy pozwala też o wiele skuteczniej niż dawniej, interweniować dentystom, gdy w kanale pozostanie fragment złamanego narzędzia do leczenia kanałowego. Takie fragmenty narzędzi, mogą stanowić zagrożenie dla powodzenia leczenia. Jest ono największe, jeśli narzędzie zostało złamane na wczesnym etapie zabiegu, gdy kanał nie były jeszcze dobrze oczyszczone i zdezynfekowane.

Zakres leczenia kanałowego pod mikroskopem w gabinecie Twój Dentysta Grójec przedstawiamy na stronie z ofertą leczenia kanałowego

Informacje o leczeniu kanałowym znajdziesz w artykułach:

 

Zobacz inne filmy:


Wszystkie filmy

Call Now Button