Przejdź do treści

Odzież stomatologiczna – czyli jaką wybrać odzież dla dentystów

odzież stomatologiczna

Jak każdy może się domyślić, odzież medyczna rządzi się swoimi prawami. Musi być przede wszystkim wygodna, solidna oraz powinna spełniać wszelkie wymagania higieniczne. Z tego względu fartuch dentystyczny czy też pielęgniarski jest wyznacznikiem jakości i profesjonalizmu. Schludna odzież dla dentystów jest równie ważna, jak i sprzęt czy też czysty gabinet. Jaka więc powinna być odzież stomatologiczna, aby spełniała wszystkie wymagania?

 

Jaką odzież dla dentystów poleca się do codziennych obowiązków?

Dentyści pracują wiele godzin w gabinetach stomatologicznych, z tego względu odzież dentystyczna musi być wygodna oraz estetyczna. Panie, jak również i panowie mogą pracować w wygodnych bluzach stomatologicznych, które są odpowiednio skrojone i dopasowane do sylwetki. Dostępne bluzy medyczne stomatologiczne mogą występować w przeróżnych kolorach oraz wzorach, dzięki czemu można dopasować je do własnych upodobań, jak również i identyfikacji wizualnej ośrodka, w którym pracuje dentysta. Panowie z pewnością dobrze będą się czuli w spodniach, bluzach stomatologicznych i koszulkach polo, które dodadzą elegancji. Dentyści mają do wyboru bluzy rozpinane lub wkładane przez głowę, dłuższe lub krótsze fartuchy, a także uniformy medyczne. Panie natomiast z powodzeniem mogą wybierać spośród spódnic, koszulek, bluz stomatologicznych taliowanych oraz fartuchów.

 

Fartuch dentystyczny kolorowy czy we wzorki?

Każdy wie, że kolorowa odzież stomatologiczna ma duże znaczenie, w szczególności podczas pracy z najmłodszymi pacjentami. Dentyści leczący dzieci, mogą z powodzeniem nosić fartuchy i bluzy stomatologiczne w ciekawe wzorki bądź żywsze kolory. Dzięki takiej odzieży maluchy będą czuć się pewniej i przestaną się bać samego zabiegu. Małe dzieci w szczególności boją się dźwięków dochodzących z gabinetu oraz białych fartuchów. Z tego względu fartuchy stomatologiczne w kwiatki, postacie z bajek czy też w inne wzorki zmniejszają lęk u małych pacjentów i budują większe zaufanie. Jeżeli jednak dentyści leczą głównie dorosłych pacjentów, powinni wybierać fartuchy dentystyczne jednobarwne w jasnych pastelowych kolorach takich jak biel, seledyn i róż. Niemniej jednak fartuchy stomatologiczne w kolorze czerni, granatu lub bordo również są polecane, ponieważ stwarzają wrażenie bardzo profesjonalnej osoby.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Call Now Button